LE_GOW
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LE_GOW

Το δικό μας φόρουμ..


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

αποψη

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1αποψη Empty αποψη Πεμ Ιουλ 15, 2010 7:53 pm

demos8enes


New Member
New Member

1. ΣΩΣΤΟ
2. ΣΩΣΤΟ
3. Θα συμπλήρωνα η άσκοπη κλήση βοηθείας και η μην σωστή ενημέρωση να τιμωρείται με καλύψει του κόστους δαπανών.

4.Για ποιο σύνολο μιλάμε???? Σε αριθμητική τιμή παρακαλώ και φυσικά ονομαστική. Δηλαδή 10 υπαρκτών προσώπων 15 διπλών και ούτε καθ εξής. ΟΙ τιμές είναι τυχαίες και μεγιστοποιημένες για χάρη έμφασης.

5.δεν περίμενα ότι χρειαζόταν άρθρο αυτό

6..ποιος κρίνει πότε αυτό που θα λεχθεί είναι χιούμορ και δεν με προσβάλει. Άλλωστε πως θα φανεί το χιούμορ αφού παρακάτω απαγορεύονται τα άσκοπα κυκλικά !!!!!

H όλη ανάγκη καταστατικού αποτελεί προσβολή από την μια, αλλά μέγιστη ευκαιρία για χιούμορ από την άλλη.

7.. «απαγορεύεται αυστηρά να οδηγείται σε αναφορά» μου στερείται δηλαδή το δικαίωμα της χρήσης θεσμικών δικαιωμάτων που δίνει το παιχνίδι και το δικαίωμα αυτοπροστασίας. «αποβάλλεται άμεσα από τη συμμαχία χωρίς δεύτερη σκέψη, ότι κι αν έχει προσφέρει αυτήν. Αν η προσβολή είναι σοβαρή η ηγεσία σας υπόσχεται πως θα διεκδικήσει το δίκιο σας με κάθε τρόπο» δεν ήξερα ότι η ηγεσία ενός παιχνιδιού εκτελεί και χρέη Τατιάνας, Μικρούτσικου, στα προσωπικά. Γιατί η εξύβριση αποτελεί προσωπικό και όχι παιχνίδι και ηγεσία είστε στο παιχνίδι. «Κανείς δεν έχει δικαίωμα να καταστρέφει το παιχνίδι κανενός αν δεν τεκμηριωθεί η πραγματικότητα του συμβάντος» αυτό είναι υποχρέωση των διαχειριστών του παιχνιδιού και σε περίπτωση που συμβεί αυτό οφείλουν αυτοί να αποδώσουν τα δέοντα.

Αυτό πιστεύω είναι για το καλό της ηγεσίας που και αυτή έχει προσωπική ζωή και δεν νομίζω ότι έχει τον χρόνο και την διάθεση να ασχοληθεί με τα προσωπικά του καθενός. Γιατί η εξύβριση είναι προσωπικό θέμα και όχι του παιχνιδιού.

8..Σωστοτατοοοοοοοοοοοοοο

9..”Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ. Εργάζεται πάρα πολλές ώρες της μέρας για τη δική σας ασφάλεια και τη δική σας ανάπτυξη. Ο σεβασμός στις αποφάσεις της αποτελεί μονόδρομο” «Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ» γέλασα αρκετά εδώ τέτοια αντίφαση σε μόλις μια αράδα δρόμο δεν το περίμενα, όντως έχω χιούμορ τελικά.
“ και όποιος αμφισβητήσει το ρόλο που έχει ανατεθεί σε κάθε μέλος της ξεχωριστά και στο τομέα που έχει τηχθεί για υπηρεσία, θα τιμωρείται αυστηρά.” «Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ» μιλάμε για ξεκάρδισμα κλαίω από τα γέλια.
Οι απόψεις όλων είναι σεβαστές διάλογος είναι επίσης επιθυμητός, οι γνώσεις όλων σας απαραίτητες και μας βοηθούν απεριόριστα. Όμως αυτά είναι διαμέτρου αντίθετα από την αμφισβήτηση στις επιλογές της ηγεσίας.” «Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ» “Επίσης δεν επιτρέπεται στα μέλη να πραγματοποιούν συνομιλίες με ξένες συμμαχίες ή παίχτες, για θέματα ένταξης μελών, στρατιωτικές συνθήκες, διπλωματικές λύσεις προβλημάτων, εκ μέρους της ηγεσίας. Για το λόγω αυτό υπάρχουν τα κατάλληλα άτομα στις κατάλληλες θέσεις. Εκτός αν υπάρξει σχετική άδεια γι'αυτο.” «Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ» Δεν αμφισβητούμε τις ικανότητες σας, προσπαθούμε να προλάβουμε πολλά μέτωπα συνομιλιών που θα οδηγήσουν σε αδιέξοδο.

10..Σωστοςςςςςςςςςς . Αλλά και η άσκοπη μετακινήσεις στρατευμάτων και άστοχων ενεργειών νομίζω χρίζουν κουβέντας και κριτικής και αφού είμαστε τόσο δίκαιοι και αποζημίωσης. Δεν γίνεται να είναι υπόλογα μονό τα μέλη και όχι οι ηγούνται εφόσον πρέπει να υπακούω τυφλά.

11..Σωστο, αλλά επίσης και το φόρουμ υπάρχει ακριβώς για αυτό να ανακοινώνει εκεί η ηγεσία τα σχεδία της χωρίς να πρέπει να ανατρέξω να διαβάσω όλα τα μηνύματα η να βρω που στην ευχή είναι τα τόσο πολυ αναφερομενα γρεβενα. Άλλωστε σε περίοδο μαχών λειτουργεί το μσν μια και στα κυκλικά για ευνόητους πάντα λογούς δεν λέγεται τίποτα πέρα από άσχετα. Το φόρουμ είναι τα λόγια του αέρα που δεν μπορούμε να πούμε από κοντά αν παίζαμε ένα πραγματικό παιχνίδι, ξερή, τάβλι, μπιριμπα, και τα σχετικά. ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΚΤΥΩΣΗΣ. Και αρα επικοινωνιας!!!!!!

12.. Σωστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
«Υ.Γ είναι απαραίτητο όλα τα παραπάνω να γίνουν αποδεκτά από τα μέλη που θέλουν να είναι μαζί μας.» «Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ» συνεχίζει η κωμωδία. Κλασική φράση που ταιριάζει, οι Γερμανοί είναι φίλοι μας.
Για αυτό όλοι πρέπει να αφήσουν ένα πόστ με το εξής σχόλιο «διάβασα και αποδέχομαι το καταστατικό της συμμαχίας » «Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ» ε ρε γλεντιααααααααααααα
Όποιος δεν το ‘ υπογράψει ‘ και παραμείνει στην συμμαχία θεωρείτε ότι τα αποδέχεται και απλά δεν το έκανε διότι μπορεί να έλειπε την περίοδο που το αναφέραμε στην συμμαχία , σε τέτοια περίπτωση θα ενημερώνετε εκ νέου και θα πρέπει να ‘ υπογράψει ‘ το παραπάνω καταστατικό ή να αποχώρηση από την συμμαχία εφόσον δεν τον αντιπροσωπεύει. «Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ» έλεος!!!! με έπιασε πονόκοιλος από τα γέλια.
«Υ.Γ οι καλοί λογαριασμοί , κάνουν τους καλούς φίλους . σκοπός μας δεν είναι να φανούμε σκληροί» , «θα πρέπει να ‘ υπογράψει ‘ το παραπάνω καταστατικό ή να αποχώρηση από την συμμαχία εφόσον δεν τον αντιπροσωπεύει» Αντίφαση??? Όχι καλέ ………χιούμορ ………οι Γερμανοί είναι φίλοι μας
«αλλά να επιτύχουμε ισοτιμία ανάμεσα μας . μια κοινωνία θεωρείτε λειτουργική όταν υπάρχουν νόμοι
Για τι είδους κοινωνία μιλάμε με τέτοιου είδους κανόνες οεοοεοεοεοεοεο??????
Η λέξη «νομοί» παραθέτει σε πολιτική δραστηριότητα , η σωστή θα ήταν κανόνες μια και μιλάμε για παιχνίδι…. αλλά δεν μιλάτε για νομούς, αλλά για κανόνες υπακοής και υποταγείς, στους ηγέτες, η ισοτιμία σημαίνει ότι αποδέχομαι και αυτούς που δεν συμφωνούν αλλά συμμετέχουν στο παιχνίδι, βλέπε τον σύμμαχο Νίκο . Άρα δεν παίζει η φράση αυτή, γιατί τελικά με βάση το ότι δεν το αποδέχεται θα πρέπει να τον διώξετε και η τιμή του τελικά δεν είναι ισότιμη με τους υπολοίπους ενώ έχει προσφέρει αρκετά..
Επίσης στο παιχνίδι είμαστε μια συμμαχία από συνασπισμό πόλεων κρατών που κυβερνήτης είναι ο καθένας από εμάς, με ελεύθερη βούληση να συνάψει πολιτιστικών και γενικά άλλων ενεργειών και είναι δικαίωμα αδιαπραγμάτευτο από την μια, σίγουρα συζητήσιμο για το γενικό καλό της ενωσης απο την αλλη. Σκοπός της ηγεσίας είναι ο συντονισμός και μονό άντε και μιας κοινής γραμμής που αυτή είναι να βγαίνουμε νικητές στο παιχνίδι και φυσικά να ανεβούμε στην κατάταξη όσο αφορά το παιχνίδι και πάνω από όλα να περνάμε καλά με χαβαλέ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!!!


Όσο αφορά λοιπόν επί του «νομοσχεδίου» ψηφίζω ΚΑΤΑ επί της αρχής, αλλά επί μερικών άρθρων ΝΑΙ. Για να είμαι και επίκαιρος μια και την ψωνίσαμε ομαδικός.

Σε περίπτωση αποπομπής του συμμάχου Νίκου πατήστε και στο δικό μου όνομα «ουστ».

Σε περίπτωση παραμονής σημαίνει την σιωπηρή αποδοχή των απόψεων μου άρα και αντιρρήσεων , ελευθεριών και εξαιρέσεων υπαγωγής στις παραγράφους οπού διαφωνώ αν παραμείνουν γραπτός ως έχουν.
Δηλαδή δεν φεύγω …εκτός εάν με διαγράψετε.

2αποψη Empty Απ: αποψη Παρ Ιουλ 16, 2010 12:24 am

D_I_A_S

D_I_A_S
Junior Member
Junior Member

5.δεν περίμενα ότι χρειαζόταν άρθρο αυτό

η αποδειξη ειναι νομιζω η αμμεσως πιο κατω ενοτητα
δεν ήξερα ότι η ηγεσία ενός παιχνιδιού εκτελεί και χρέη Τατιάνας, Μικρούτσικου, στα προσωπικά.
Η ηγεσία δεν βρίσκεται εδώ για να σας φτιάξει υπάκουα ρομπότ» έλεος!!!! με έπιασε πονόκοιλος από τα γέλια.
και αλλα μην κανω κοπυ ολο το ποστ σου. που ειναι ο σεβασμος σου. στην δικια μου αποψη ? εγω εγραψα ενα κουτο αν θες να το πεις καταστατικο τοσο μου κοβει τοσο εγραψα, καταρχην δεν ειμαι συνταγματολογος και αντιφασεις μπορει να εχω και λαθος διατυπωση. που αν στο αναλυσω ενα ενα , δεν νομιζω να ειναι και τοσο αντιφατικα οσο νομιζεις. σου ειναι τοσο δυσκολο να κανεις την κριτικη σου και τις επισυμανσεις σου οπου θεωρεις λαθος οπως την εκανες χωρις τα παραπανω σχολια και τα παρομοια τους? και μην μου πεις οτι πιανομαι απο μικροπραγματα, οταν θες να μιλησουμε με λεπτομεριες και να αναλυεις και το κομα ή τον τονο , θα πιαστω και εγω.
Για τι είδους κοινωνία μιλάμε με τέτοιου είδους κανόνες οεοοεοεοεοεοεο??????
Η λέξη «νομοί» παραθέτει σε πολιτική δραστηριότητα , η σωστή θα ήταν κανόνες μια και μιλάμε για παιχνίδι…. αλλά δεν μιλάτε για νομούς, αλλά για κανόνες υπακοής και υποταγείς, στους ηγέτες, η ισοτιμία σημαίνει ότι αποδέχομαι και αυτούς που δεν συμφωνούν αλλά συμμετέχουν στο παιχνίδι, βλέπε τον σύμμαχο Νίκο . Άρα δεν παίζει η φράση αυτή, γιατί τελικά με βάση το ότι δεν το αποδέχεται θα πρέπει να τον διώξετε και η τιμή του τελικά δεν είναι ισότιμη με τους υπολοίπους ενώ έχει προσφέρει αρκετά..
Επίσης στο παιχνίδι είμαστε μια συμμαχία από συνασπισμό πόλεων κρατών που κυβερνήτης είναι ο καθένας από εμάς, με ελεύθερη βούληση να συνάψει πολιτιστικών και γενικά άλλων ενεργειών και είναι δικαίωμα αδιαπραγμάτευτο από την μια, σίγουρα συζητήσιμο για το γενικό καλό της ενωσης απο την αλλη. Σκοπός της ηγεσίας είναι ο συντονισμός και μονό άντε και μιας κοινής γραμμής που αυτή είναι να βγαίνουμε νικητές στο παιχνίδι και φυσικά να ανεβούμε στην κατάταξη όσο αφορά το παιχνίδι και πάνω από όλα να περνάμε καλά με χαβαλέ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!!!
ωραια ειναι ενα παιχνιδι γιατι τοτε το παιρνεις τοσο βαρεως? ακομα και κρυφτο που παιζαμε βαζαμε καποιους κανονες και οποιος δεν τους τηρουσε τον λεγαμε ζαβολιαρη .
και η ελευθερη βουληση στο παιχνιδι που λες , οταν θες να βρισκεσαι σε μια ομαδα , φτανει μεχρι εκει που δεν επηρεαζει το παιχνιδι του αλλου. και αντε να πουμε για την κοινη γραμμη αφου μας το δινεις το δικαιωμα , αυτη η κοινη γραμμη πως οριζετε?
για την απαγορευση της αναφορας δεν ζηλεψαμε αυτους που ανεφερες , θελουμε να αποφυγουμε με το παραμικρο αναφορες με την καθε κουβεντα που μπορει να πει καποιος πανω σε μια ενταση, π.χ ΝΥΡΕΥΣ σε καποιο κυκλικο ειπε " εκλασα " αν θυμαμαι καλα , και καποιος συμμαχοσ του εκανε αναφορα. στο να σε βρισει ο αλλος χυδαια , και να μην φερω παραδειγματα το τι μπορει να πει ενα στομα. και να σου το απαγορευσω εγω και η καθε ηγεσια θα με ακουσεις ποτε? ουτε εγω δεν θα με ακουγα. μην πιανεις τα ακρα αφου θες κιολας να τα αποφευγεις.
οσο για τον νικο. και τον καθε νικο, καταρχην θεωρω απαραδεκτο και αντιδημοκρατηκο εφοσον σχιζεστε πολλοι για δημοκρατεια , να αποριπτεις κατι χωρις να το εχεις διαβασει. τι δηλαδη μου αφαιρεις το δικαιωμα να προτεινω κατι ? η να πω ? οτι και να πει ο δημοσθενης αποριπτεται , πως σου φαινετε αυτο?
το οτι δεν το αποδεχεται ( περνω σαν δεδομενο οτι το διαβασε και παλι επιμενει να μην το δεχεται ) δεν τον εκρινε κανεις λαθος ή σωστος. αλλα οταν ενα συνολο στο οποιο θες να ανηκεις αποδεχεται να λειτουργησει ετσι απο εδω και περα τι κανεις? ή το ακολουθεις ή οχι. οταν πας σε ενα μαγαζι βαζεις εσυ τους κανονες λειτουργιας του? οχι , μπαινεις βλεπεις αν σου αρεσει καθεσαι αν οχι φευγεισ.
και κλεινωντας . αυτο εχει τεθει σαν μια αρχη . απο καπου πρεπει να ξεκηνησουμε . στο 12 το ιδιο το καταστατικο κανονες νομοι του μωηση βρειτε ενα ονομα εσεις αν σας χαλαει αυτο. εμενα αυτο μου ηρθε ετσι το βαφτισα αλλα δεν κολλαμε εκει. σας λεει οτι ενσταση οτιδηποτε οχι μονο για καταστατικο εχετε καθε δηκαιωμα να το θιξετε και να το θεσετε σε αμφισβητηση , απλα οχι σε κυκληκο γιατι εχουμε δει τα χαλια , με ενα ποστ, και να μην χανετε και να το διαβαζουν ολοι και ολα τα αλλα που εχουμε δει να συμβαινουν στα κυκλικα.
και τελος προσωπικα προς τον δημοσθενη. θελω να πιστευω να μην εχεις ζηλεψει καποιους επαγγελματιες κριτικους που εμφανιζονται μονο για να κριτικαρουν και να σχολιασουν. δεν θα πω σε θελω παρων ενεργο με την παρουσια σου. γιατι και αλλοι καθε μερα μιλαγανε , σε θελω με προτασεις ή και με αντιπροτασεις , και αυτο ισχυει για ολους .

αααααααα και ρωτα αν εχεις το ενδιαφερον γιατι οδηγηθηκαμε εκει να ορισουμε αυτα που οριζουμε , ψαξε και τα αιτια οχι μονο τα αποτελεσματα.

3αποψη Empty αποψη part ii Παρ Ιουλ 16, 2010 10:40 am

demos8enes


New Member
New Member

Κατ αρχην υπαρχουν 2 υπογραφες στο κειμενο και για καμια περιπτωση δεν αναφερομουν προσωπικα σε σενα σαν Δημητρης. Ειναι ενα παιχνιδι και εχεις ενα ρολο του Δια και εισαι ενας απο τους ρολους αρχηγος του παιχνιδιου.

Τι να κανω τωρα τα αρθρα θυμιζαν λογο του πατακου, εχουν αντιφασεις επειδη ειναι περιεκτικα αν το θες και ετσι, και τα σχολια θα επρεπε να τα δεις με χιουμορ εφοσον αναγνωριζεις και εσυ οτι εχουν αντιφασεις, και δεχεσαι το χιουμορ.

Εγραψα στην αρχη οτι σαν χιουμορ θα το αντιμετωπισω και στα πλαισια του παιχνιδιου και του δικου μου ρολου εξ αρχης γενομενης της παρουσιας μου στο παιχνιδι αυτο, αυτο ειναι το χιουμορ μου, δεν εβρισα, αλλα οπως και να το κανω εχει αντιφασεις, και σε παρεα να ειμασταν, απο κοντα τα ιδια θα εκανα, αυτο ειναι το χιουμορ μου, απεναντι σε φιλους. ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ., και εμενα τοσο μου κοβει.
δεν το σοβαρεψα, αναλυω τι σημαινει νομος και τι κοινωνια θελουμε ειναι γιατι και τα αρθρα ειναι σε σοβαρο τονο στοστυλ αποφασιζω και διατασω αλλα παραλληλα δεν ειστε ρομποτ.

Αν τα σχολια μειωσαν την προσωπικοτητα σου ως Δημητρη συγνωμη, εγω αναφερμουν στους ρολους Ηγετη με τα ψευδωνυμα Διας, Τρεμαξιμους. δεν ηξερα οτι εισαι ο μοναδικος συγγραφεας.

Σαφως η ζαβολιες τιμωρουνται αλλα και παραλληλα ολοι παρανομουμε, λεμε τωρα απλα το χοντρενω για να δωσω εμφαση,δδεν εχω στοιχεια.

Το μονο μαγαζι που μπηκα ειναι Το ικαριαμ και του τα σκαω χοντρα και θα κανω οτι περναει απο το χερι μου να διασφαλισω το παιχνιδι μου ειτε ενεργητικο ειτε σαν ρολο κριτικου, μανιατη , αδελφης ψυχης και οτι αλλο αποφασισω οτι μου ταιριαζει σαν ρολος με το αναλογο παντα χιουμορ.

Τωρα το θεμα του ΝΥΡΕΥΣ αυτος που το εκανε θα το ξανακανει γιατι αυτο καταλαβαινει, απο αυτην την φραση και εκει θα φανει κατα ποσο κανουν σωστα τη δουλεια τους οι διαχειριστες και θα κριθουν και αυτοι απο τους εργοδοτες τους,ειναι απλα τα πργματα και μια και το σοβαρευουμαι αρκει μια καταγγελια στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος.

Δεν εναι αποψη αυτα που εγραψες, τα εθεσες ως νομους που ελεγε αυτοι ειναι πατηστε αποδοχη.
δεν το πηρα βαρεως απλα κανω και εγω το παιχνιδι και παιζω το ρολο μου που δεν ειναι επαγγελματικος, ελπιζω ομω ςμεσα σε αυτην την συμμαχια να υπαρχει κανενας κυνηγος ταλεντων και οχι κεφαλων να μου δωσει μια θεση εργασιας.

Υπερασπιστηκα το δικαιωμα του συμμαχου Νικου που το να μην διαβασει και ναμην κρινει και να πει αρνουμαι ειναι μια σεβαστη σταση και δημοκρατικη. Δεν σου αφαιρει το δημοκρατικο σου δικαιωμα να πεις κατι με το να μην σε διαβασει και να μην σε κρινει δεν βγαινει απο πουθενα αυτο το συμπερασμα. Δεν κανει χρηση καμιας εξουσιας, οπως λες οτι θα κανεις εσυ μεσα απο τυος νομους στα συγκεκριμενα αντιφατικα αρθρα, δεν μπορω να καταλαβω πως δεν βλεπειςαυτην την τεραστα διαφορα.

οσο αφορα το κυκλικο εγω αυτο καταλαβα οταν ελεγες οτι δημοσιευουμαι κατι στο φορουμ και βγαζουμε το λινκ σε κυκλικο. αλλωστε αφορα ολη την συμμαχια η ψηφοφορια και μεχρι στιγμης η συμμαχια ειναι 39 ατομα που εχουν ψηφισει.

Ας μου επιτρεψεις να παιξω το ρολο του ριαλιτυ και εγω μηπως και τσιμπισουμε μεγαλυτερη ακροαματηκοτητα.

Τωρα η καθημερινη συμμετοχη μου στο παιχνιδι μειωθηκε λογω υποχρεωσεων κατι που το αναγνωριζεις και οποτε εχω εμπνευση αδραχτω της ευκαιριας να παιξω. απο οτι φαινεται εχω χασει επεισοδια, δεν κανεται και κανενα rerun οπως τα καναλια. επεσα πανω σε αυτο και ειπα να παιξω ενα ρολο. Οσες φορες παντως ξεκινησα να παιξω σε μαχη παντα αναβαλετο ειμαι γκαντεμης, τσαμπα υλικα και χρυσο. Αρα η μοιρα και η τυχη με εταξε στον παγκο, ωιμε.
Παντα τα σχολια ειναι με χιουμορ και απενατι σε ρολους, δεν ξερω εαν θυμαστε και τι ειχε τραβηξει, ο παπας ραβινος εκδηκητης, σε καμια περιπτωση κατα προσωπικοτητων παντα σε ρολους.
Προτασεις τωρα, να αναρταται στο φορουμ καθεμαχη κουραστηκα στα κυκλικα να ψαχνω να βρω συντεταγμενες διπλα στα ονοματα, οχι μονο απο στρατηγο απο τον καθενα. (το κουραστηκα ειναι ψευδες και με χιουμορ για εμφαση, δραμα)
Να γινεται ισολογισμος να ξερουμε τι κερδισαμε τι χασαμε εαν μας ενδιαφερει η αριθμιτικη καταταξη. αλλιως απλα γινονται μαχες για να γινονται χωρις καποιο στοχο. Μπορει να εχεις κερισει μια μαχη αλλα να εχεις χασει απειρο χρυσο και υλικα. Που δεν ειναι απαραιτητα κακο . απλα αν ο στοχος ειναι η αριθμιτικη καταταξη.

Επισης να αναλαβει καποιος μιας εφημεριδας, με αναγγελιες στο φορουμ, το εκανε και ο μεγας Αλεκος αυτο ωστε το εξουσιαστικο παιχνιδι να μοιραζεται και σε μας τους υπολοιπους ετσι ρε παιδι μου για να μην ειμαστε στην απεξω να υπαρχει ενα σασπενς και μαι παθητικη συμμετοχη που ομως μπορει ναμε κεντρισει και να συμμετεχω, καλη ωρα. Ειναι και αυτο μεσα στην ισοτιμια. Απο την στιγμη βεβαια που εχει διαφυλαχθει το απορρητο της πληροφοριας. ετσι οποτε και να μπω μεσα να μην χανω επεισοδια.

τωρα οσο αφορα το μαχητικο προφιλ μου να απολογηθω και γι αυτο δεν τοχω τι να κανω, προσπαθω ομως.

4αποψη Empty Απ: αποψη Παρ Ιουλ 16, 2010 4:09 pm

D_I_A_S

D_I_A_S
Junior Member
Junior Member

δεν ειπα οτι εβρισες . αλλα και ουτε περιμενω να αξιολογηθει η προσωπηκοτητα μου εδω μεσα. αλλα οταν θες να υπερασπιστεις καποιες αξιες δεν ληγορεις την προπσαθεια του αλλου παρομοιαζοντασ την με τατιανεσ κ.τ/λ . και τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα . 39 ατομα εχουν ψιφησει? με τα 39 θα συνεχισουμε ή οσο τελικα καταληξουν να θελουν να παιξουν με το μοτιβο αυτο ,και επειδη λες εχασες επισοδεια. οι συμαμχοι ζηταγανε οργανωση συντονισμους και πειθαρχειες και να εξαληψουν συμπεριφορες τυπου παπα και αλλων. για να τα πετυχουμε αυτα πρεπει να ορισουμε εναν σκελετο ενα σχεδιο ενα κταστατικο λειτουργιας μιασ και ονομαστηκε ετσι για να ξερουμε πως θα βαδιζουμε. τωρα αν εσενα σου θυμιζει πατακο δικες σου αναμνησεις , εγω δεν εχω τετοιες . και διαλογο σου κανω καθοτι απανταω στην αποψη σου . που σημενει οτι την σεβομαι για να απαντησω και δεν απεκλησα απο πουθενα ωστε να μην μπορεις να την διατυπωσεις.και ουτε την εσβησα ( απερηψα ) χωρις να κανω τον κοπο να την διαβασω. τουλαχιστον θελω να ξερω με τι διαφωνω. και επειδη σεβομαι την δημοκρατεια με πραξεις και οχι μονο στα λογια . αν καταληξει τα 39 ατομα να ειναι η μειονοτητα τοτε θα κανω αυτο που ζητω απο τους αλλους . αποχωρω απο ενα συνολο που δεν με εκφραζει ο τροποσ που θελουν να παιζουν , δεν παω να επιβαβληθω σε κανεναν. και ουτε ηρθα εδω να χαλασω την παρεα κανενος , αρχηγος σε συμμαχια ημουν και πριν δεν εγινα ωστε να με εχουν πιασει τα εξουσιαστικα μου. και εχω κανει και απο την θεση σου . και το εχω ξαναπει οποιος θεωρει οτι μια συμμαχια μπορει να λειτουργει με οτι του καπνισει του καθε συμμαχου. ειναι ευκολο να δοκιμασει να φτιαξει . μονο τοτε μην γινει βασιληκοτερος του βασιλεως .

5αποψη Empty Dyo logia Δευ Ιουλ 19, 2010 4:50 pm

erebos


New Member
New Member

...μην κολάτε με το καταστατικό. Τα πιο πολλά τα εφαρμόζουμε έτσι κι αλλιώς καθημερινά. Ας το δούμε πιό γενικά, σαν φάρο που οδηγεί όλα τα μέλη προς μια γενική κατεύθυνση, τον καθένα με το δικό του ρυθμό, κι όχι σαν εγχειρίδιο λειτουργίας...

Αν έχει κανείς να προτείνει βελτιώσεις, ας το κάνει!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης